BLOG - DZIECI

5 gadżetów, które pomogą Ci przy karmieniu dziecka!

Powitanie na świecie swojego potomka to wydarzenie, które raz na zawsze odmienia życie. Stajemy przed ogromnym wyzwaniem i znajdujemy się pod nieustanną presją bycia doskonałym rodzicem. Nie ma w tym nic dziwnego – pragniemy zapewnić naszemu maluszkowi wszystko to, co najlepsze i niezbędne do prawidłowego rozwoju. Jednym z podstawowych elementów jest zdrowa i zbilansowana dieta. Systematyczne dostarczanie posiłków umożliwia dziecku nabieranie siły i cieszenie się dobrym samopoczuciem. Warto zaopatrzyć się w przydatne akcesoria, które znacznie ułatwią Ci te codzienne czynności, pozwalając tym samym na zaoszczędzenie sporej ilości czasu i nerwów. Oto kilka cennych inspiracji!

Sprawnie i wygodnie – co ma do zaoferowania poduszka do karmienia?

Wbrew pozorom, karmienie malucha wcale nie należy do prostych czynności. W trakcie tego zajęcia musisz zadbać o właściwe ułożenie pociechy tak, by uniknąć zakrztuszenia się i aby zarówno dziecku, jak i Tobie, było wygodnie. To wszystko będzie możliwe, gdy w Twoim domu zagości poduszka rogal do karmienia. Dlaczego powinnaś się nią zainteresować? Ten prosty, a zarazem niezwykle skuteczny wynalazek pomoże Ci w karmieniu pociechy już od jej pierwszych dni. Starannie zaprojektowany kształt oplecie Twój brzuch, podpierając ciało malucha i znacznie odciążając Twój kręgosłup. Maluszek znajdzie się na odpowiedniej wysokości, co pozwoli Ci przeprowadzać karmienie w komfortowych warunkach. Tego rodzaju produkty są wykonane z solidnych materiałów, dzięki czemu mogą służyć przez cały okres niemowlęcy, a także w późniejszym czasie, gdy dziecko jest już karmione łyżeczką, a nie piersią. Jak używać poduszki do karmienia? To bardzo proste. Wystarczy wygodnie usiąść, umieścić poduszkę wokół swego brzucha i położyć na niej dziecko. To właściwa pozycja, która zapewnia stosowne warunki i Tobie i dziecku. W przypadku przedmiotu, którym jest rogal do karmienia, opinie kobiet są pełne pozytywów. Przekonaj się sama, ile jest w nich prawdy.

Niezbędne gadżety każdej młodej mamy

Macierzyństwo obfituje w nieoczekiwane sytuacje i wyzwania, którym trzeba stawić czoła. Niekiedy pora karmienia wypada w trakcie spaceru. Co zrobić, jeśli nieco się krępujesz? Sięgnij po zasłonkę do karmienia, która przypomina zakładany na szyję fartuch. Skutecznie ukryje ona dziecko i Twą pierś przed spojrzeniami innych, zapewniając Wam tak potrzebną intymność i spokój. Bólu i otarć sutków unikniesz, stosując przydatne nakładki, które będą przypominać dziecku smoczka. Jeśli Twój maluszek lubi jadać o dość nieregularnych porach, rozważ zaopatrzenie się w woreczki, które służą do przechowywania ściągniętego pokarmu. Dzięki temu przydatnemu gadżetowi będziesz mogła mieć mleko na wyciągnięcie ręki zawsze, gdy zaistnieje taka potrzeba. Listę przedmiotów, które znacznie ułatwią Ci życie, zamyka dzienniczek karmienia, w którym możesz zapisywać czas i ilość posiłków przyjmowanych przez pociechę. W ten sposób kontrola żywienia stanie się o wiele prostsza i pozwoli pediatrze na ocenienie, czy dziecko właściwie się rozwija i przybiera na wadze w odpowiednim tempie.